Cyklistika

Cyklostezka Bečva
Cyklostezka Bečva

Tato cyklistická stezka měří 160 Km, přičemž po celé své délce nabízí spousty zajímavých míst, ať už se jedná o pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice či místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané, všichni milovníci turistiky, cykloturistiky a in-line bruslení si přijdou na své.

Cyklostezka Bečva nabízí moderní, nově vybudované a bezpečné komunikace, včetně úseků s vyloučením motorové dopravy nacházející se v pestré krajině. Cestou lze potkat kromě všudypřítomné krásy Beskydské přírody spoustu zajímavých míst. Ať už to jsou dřevěnice roztroušené po obcích či soustředěné v rožnovském skanzenu nebo historické části měst, v kterých je možno navštívit muzea, zámky a hrady.

Cyklostezka Bečva - Mapa

Cyklostezka Bečva leží také v blízkosti penzionu Amos, konkrétně její druhý úsek, který měří 32.6 Km. Tento úsek nabízí středněkopcovitý terén, vhodný i pro méně zdatné cyklisty. Tato trasa rovněž nabízí zajímavá místa, např. v Horní Bečvě je cestou možno navštívit přírodní památku Kladantá – Grapy, Kudlačena a pod Juráškou, pramen Rožnovské Bečvy či přírodní hráz Horní Bečva. V Dolní Bečvě je možno spatřit lidovou architekturu, stejně jako v Dolní Bečvě. V Rožnově pod Radhoštěm je možno navštívit nádherný skanzen či zříceninu Hradisko.

Cyklostezka Bečva - foto

Více informací je možno získat přímo na webových stránkách cyklostezky Bečva.